Spawanie

GONSTAL to firma zajmująca się  kompleksowo wytwarzaniem detali i elemetów metalowych. Posiada w swojej ofercie różnorodne usługi m.in. spawanie aluminium. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wdrożeniu nowoczesnych technologii świadczymy usługi w tym zakresie na najwyższym poziomie. Firma dysponując bogatym parkiem urządzeń i wyjątkowo wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Oprócz profesjonalnej obróbki aluminium wykonujemy wiele komponentów na indywidualne zlecenia naszych klientów.

Nasi pracownicy pomogą państwu w przygotowaniu projektów oraz w doborze odpowiednich technologii.

Współpracujemy z wieloma firmami, których referencje znajdą Państwo na naszej stronie. Wiele z tych przedsiębiorstw to nasi stali Klienci. Zawsze zadowoleni z jakości naszych usług. Dla podniesienia jakości naszych usług pracujemy obecnie nad wdrożeniem systemu zarządzania jakością.

Do produktów jakie oferujemy naszym klientom możemy zaliczyć:

  • Profile aluminiowe
  • Systemy aluminiowe
  • Konstrukcje aluminiowe
  • Akcesoria aluminiowe

Chcemy w tym miejscu zapoznać Państwa z tematem jakim jest spawanie aluminium, mając nadzieję, że podane przez na wiadomości będę Państwu przydatne.

Zacznijmy od aluminium. Aluminium nadaje się do spawania. Można je spawać wieloma metodami, jednakże najpowszechniejszą jest tylko jedna z nich. Należy pamiętać, iż podczas spawania aluminium następuje reakcja metalu z tlenem i powstający wtedy tlenek może spowodować wady spoiny. Dominującymi metodami spawania aluminium są metody spawania łukowego w osłonie gazu, głównie MIG oraz TIG. W charakterze gazu osłonowego stosuje się wtedy argon i hel. Jako gazy szlachetne nie wchodzą one w reakcje z innymi pierwiastkami.

Główną zaletą aluminium i jego stopów jest przede wszystkim jego lekkość, dlatego właśnie ma szerokie zastosowanie jako materiał konstrukcyjny. Cechuje się przy tym dużą wytrzymałością i odpornością na korozję. Główne zastosowanie tego materiału to przede wszystkim budowa pojazdów szynowych oraz produkcja samochodów osobowych i ciężarowych. Oprócz wspomnianych wyżej, aluminium ma szerokie zastosowanie również w budownictwie i transporcie.

Chcemy zachęcić Państwa do korzystania z naszych produktów i naszych usług. Dysponując wiedzą technologiczną, profesjonalną kadrą i dużymi możliwościami technicznymi z naszej strony gwarantujemy najwyższą jakość przy bardzo przystępnych cenach. Mamy nadzieję, że sprostamy wymaganiom wszystkich naszych klientów.