Instalacje pneumatyczne i hydrauliczne

Firma GONSTAL zajmuje się również wykonywaniem instalacji hydrauliki siłowej, instalacji pneumatycznych oraz montażem Instrumentacji pomiarowej.

Instalacje wykonujemy zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez zleceniodawcę lub według własnego projektu, z materiałów powierzonych lub własnych.

Nasze usługi zawierają:

  • Wykonanie instalacji
  • Czyszczenie powierzchni wewnętrznych instalacji.
  • Płukanie instalacji

Po przeprowadzeniu montażu instalacji, wykonaniu płukania oraz próby szczelności Zleceniodawca otrzyma raport z przeprowadzonych prac, potwierdzony protokołami.

Poprawne funkcjonowanie hydrauliki w przemyśle zależy od kilku czynników. Każdy z nich musi zostać spełniony, aby można było mówić o profesjonalnym wykonaniu. Dlatego właśnie warto skorzystać z oferty specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki naszej pomocy hydraulika siłowa będzie wyróżniać się wydajnością, wytrzymałością, a także precyzją działania. Zadbamy o każdy szczegół realizacji.

 

Zapytaj o ofertę

 

Czytaj więcej

Hydraulika siłowa – zastosowanie

Świadczone przez nas usługi kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorstw wykorzystujących ciężkie bądź lekkie maszyny przemysłowe. Najwięcej korzyści zauważą firmy z branży górniczej, rolniczej oraz budowlanej, gdzie instalacje pneumatyczne mogą w zupełności zastąpić systemy mechaniczne czy elektryczne. To szczególnie istotne w miejscach, w których alternatywne instalacje mogą stanowić zagrożenie ze względu na warunki środowiskowe. Pneumatyka przemysłowa opiera się na przekazywaniu siły za pomocą cieczy, co nie stwarza niebezpieczeństwa wybuchu albo pożaru.

Nasze biuro projektowe jest ponadto przygotowane do realizacji nietypowych zleceń dla pozostałych gałęzi przemysłu. Dzięki doświadczeniu oraz wysokim kwalifikacjom możemy podjąć się nawet najbardziej skomplikowanych zadań według projektu klienta bądź własnego. Stworzona hydraulika siłowa zawsze będzie spełniać najwyższe wymagania i wpisywać się w najlepsze światowe normy w tym zakresie.

Instalacje pneumatyczne – elementy systemu

Do prawidłowego działania instalacji trzeba wyprodukować wiele elementów, które wzajemnie na siebie oddziałują, tworząc spójny system. Wśród nich znajdują się:

– siłowniki do wprawiania tłoka w ruch,

– przewody do transportu cieczy w obrębie układu hydraulicznego,

– pompy wprawiające ciecz w ruch,

– rozdzielacze i zawory do sterowania przepływem cieczy,

– rury precyzyjne o zróżnicowanej grubości ścianek,

– elastyczne węże specjalistyczne.

Oprócz tego stosujemy innowacyjne filtry, których zadaniem jest oczyszczanie cieczy z zanieczyszczeń. Ich praca pozwala utrzymać system w doskonałym stanie i zmniejsza ryzyko pojawienia się jakichkolwiek awarii. Polecamy też stosować wysokiej jakości oleje do wytworzenia odpowiedniego poziomu energii w pneumatyce siłowej.

Instalacje tworzymy przy użyciu wysokogatunkowych surowców, które cechuje odporność na działanie wszelkich cieczy. To gwarantuje długoletnią eksploatację oraz bezawaryjność systemów. Pneumatyka siłowa może dzięki temu wytworzyć energię niezbędną do każdego rodzaju pracy. Poradzi sobie zarówno przy kilku gramach, jak i kilku tysiącach ton. Wszystko zależy od przygotowanego projektu oraz zastosowanych na życzenie klienta technologii.

Profesjonalna naprawa hydrauliki siłowej

Nawet najlepiej zaprojektowane systemy mogą ulec awarii. To z kolei wymusza zatrzymanie całej linii produkcyjnej. Na szczęście nasze instalacje cechują się niskim poziomem awaryjności. Gdyby jednak doszło do problemów w wyniku naturalnej eksploatacji, od razu zajmiemy się przywracaniem systemu do normalnego funkcjonowania. Naprawa hydrauliki siłowej odbywa się w możliwie najszybszym tempie. Doskonale znamy nasze systemy i wiemy, co pozwala sprawnie pozbyć się usterki.

Zajmiemy się nie tylko naszymi własnymi instalacjami, ale również pozostałymi. Jako profesjonalny producent zapewniamy pełen serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Na dodatek modernizujemy aktualnie wykorzystywane w przedsiębiorstwie instalacje pneumatyczne. W ten sposób zwiększają one swoją żywotność oraz funkcjonalność.

Pneumatyka przemysłowa w korzystnej cenie

Wszystkie projekty, zarówno autorskie, jak i przesłane przez zleceniodawców, wyceniamy indywidualnie. Pod uwagę przy obliczaniu kosztu bierzemy m.in. rozmiary instalacji. Dzięki takiemu podejściu nasi klienci mogą liczyć na cenę wykonania ściśle dostosowaną do ich potrzeb. Mniejsze systemy będą wyraźnie tańsze od największych, skomplikowanych instalacji.

Zainteresowanych naszą ofertą instalacji pneumatycznych zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Przybliżymy szczegóły współpracy, przygotujemy wycenę i odpowiemy na każde pytanie.