Obróbka plastyczna metali

Obróbka materiałów metalowych to zadanie wymagające odpowiedniej wiedzy, narzędzi oraz przygotowania. W przeciwnym razie nie można oczekiwać właściwych efektów. Przeprowadzona przez zaufaną firmę obróbka metali jest jedyną gwarancją pomyślnej realizacji zlecenia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu sprostamy każdemu, nawet najbardziej skomplikowanemu wyzwaniu.

 

Zapytaj o ofertę

 

Czytaj więcej

Na czym polega obróbka plastyczna stali?

Do obróbki używa się różnorodnych narzędzi i temperatur (w zależności od tego, czy obróbka ma odbyć się na zimno, czy na ciepło). Dobór zależy wyłącznie od efektów, jakie zamierza się osiągnąć. Nasza firma oferuje m.in. gięcie blach i podobnych elementów wykonanych z metali, walcowanie oraz przeróbkę wszelkich konstrukcji, zwłaszcza rurociągowych.

Dla przykładu – walcowanie to obróbka plastyczna, do której wykorzystujemy maszyny nazywane popularnie walcarkami. Ich praca polega na kształtowaniu stali w nową formę poprzez obracanie jej pomiędzy poszczególnymi elementami urządzenia. W ten sposób można uzyskać niemal dowolny kształt – wystarczy zmienić układ klatek roboczych czy kierunek walcowania.

Kolejnym przykładem obróbki stosowanej w naszej firmie jest też wyciskanie. To metoda polegająca na, jak sama nazwa wskazuje, wyciskaniu materiału poprzez formy, na które przykłada się stempel o odpowiedniej sile nacisku. Obróbka plastyczna stali nierdzewnej może też zostać przeprowadzona na inne sposoby – wszystko w zależności od projektu oraz oczekiwań naszych klientów.

Obróbka metali – zastosowanie

Ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw o dowolnej wielkości oraz profilu działalności. Stosowana przez nas technologia pozwala bowiem wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego, kogo interesuje profesjonalna obróbka plastyczna stali. Wysoka precyzja wykonania i wierne odwzorowanie koncepcji zawartej na papierze przydaje się zwłaszcza przy realizacji niewielkich projektów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nowoczesny park maszynowy naszej firmy jest w stanie równie dobrze poradzić sobie z produkcją wielkoseryjną. Wysoka powtarzalność procesu to atut, który docenią przede wszystkim właściciele przedsiębiorstw przemysłowych. To właśnie w przemyśle przeróbka plastyczna znajduje swoje najlepsze zastosowanie.

Obróbka konstrukcji i rurociągów od projektu po wykonanie

Z przyjemnością zajmiemy się realizacją dostarczonych do nas projektów o dowolnym stopniu zaawansowania. W ręce klientów oddajemy też zespół doświadczonych projektantów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Obróbka konstrukcji opracowana przez nas jest jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie zadowalającego efektu. Nasi klienci nie muszą więc wysyłać gotowych rozwiązań, wedle których powinniśmy pracować (choć taka opcja oczywiście wciąż istnieje). Jako doświadczony producent możemy podejść do projektu na różne sposoby. Już na samym początku wiemy, w którą stronę się kierować. Warto zaufać naszemu doświadczeniu w tych kwestiach.

Przeróbka plastyczna w naszym wykonaniu – zalety

Przy wszelkiego rodzaju obróbce liczą się przede wszystkim dwa czynniki: szybkość oraz dokładność. W obu przypadkach jesteśmy w stanie zaoferować najwyższe światowe standardy. Obróbka rurociągów i pozostałych konstrukcji przebiega w ekspresowym tempie. W dużej mierze to zasługa nowoczesnego parku maszynowego, ale również kompetentnej kadry pracowniczej.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Oznacza to wysoką jakość oferowanych usług, a także atrakcyjną cenę wykonania projektów. Klienci płacą wyłącznie za usługę, której potrzebują. Indywidualna wycena obejmuje takie czynniki, jak rozmiar zlecenia, rodzaj materiału czy zastosowana metoda realizacji.

Więcej informacji na temat obróbki plastycznej stali, wyceny czy terminu realizacji udzielimy podczas kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Serdecznie zachęcamy do zadawania nam pytań. Rozmowa jest też doskonałą okazją do przedstawienia najkorzystniejszych z punktu widzenia klienta rozwiązań, które mieszczą się w ramach naszej oferty.