Jak wygląda walcowanie rur stalowych?

walcowanie rur

Rury stalowe to wytrzymałe wyroby, które mają szerokie zastosowanie w przemyśle oraz w budownictwie. Nowoczesne metody walcowania pozwalają produkować stalowe rury odznaczające się doskonałymi właściwościami wytrzymałościowymi. Jak wygląda walcowanie rur stalowych? Współcześnie walcowanie rur stalowych odbywa się z reguły za pomocą innowacyjnych maszyn CNC, które, dzięki możliwości programowania parametrów walcowania, zapewniają zgodność produktów lub półproduktów ze zdefiniowanym wzorcem.

Jakie są podstawowe metody walcowania rur ze stali?

Walcowanie rur ze stali może odbywać się na zimno lub na gorąco. Rury walcowane na zimno odznaczają się jednolitą, gładką powierzchnią oraz dużą wytrzymałością. Walcowanie rur na gorąco odbywa się w wysokich temperaturach, co ułatwia formowanie stali i uzyskanie odpowiedniego kształtu wyrobu. Tą techniką wytwarzane są mocne rury bezszwowe. Inną metodą plastycznej obróbki stalowych rur jest ciągnienie rur na zimno. W tym procesie powstają zarówno rury ze szwem, jak i bezszwowe. Ciągnienie pozwala na wykonanie rur o pożądanej średnicy oraz grubości ścian.

Do czego wykorzystywane są rury stalowe, walcowane?

W procesach walcowania można uzyskać rury o zróżnicowanych parametrach, które mają zastosowanie m.in. w branży instalacyjnej, czy konstrukcyjnej. Poszczególne rury można łączyć ze sobą za pomocą wybranych technik, tworząc całe systemy instalacji lub złożone konstrukcje budowlane. Rury stalowe wykorzystywane są również w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym, ponieważ stanowią ważne elementy konstrukcji oraz układów maszyn i pojazdów.

Inne wpisy

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nadal korzystasz ze strony, zgadzasz się na jej użycie.