Jak zgiąć rurę aluminiową?

giętarka CNC wygina rurę

Aluminium jest materiałem, który charakteryzuje się dobrą plastycznością. Metal ten, poddawany obróbce mechanicznej z użyciem giętarek, ulega nieodwracalnym odkształceniom. Jak zgiąć rurę aluminiową? Kształtowanie rur z aluminium odbywa się za pomocą ręcznych lub automatycznych giętarek. Urządzenia te pozwalają na uzyskanie pożądanych krzywizn rur. Aluminiowe rury można poddawać obróbce plastycznej na zimno lub na gorąco.

Jakie zastosowanie mają gięte rury z aluminium?

Wyroby z giętych rur aluminiowych odznaczają się lekkością, dlatego mają szerokie zastosowanie m.in. w branży konstrukcyjnej, maszynowej, instalacyjnej, czy budowlanej. Gięte rury z aluminium służą do tworzenia struktur architektonicznych. Konstrukcje aluminiowe z rur giętych na wymiar wykorzystywane są w magazynach oraz halach przemysłowych. Można z nich wykonywać rusztowania, platformy magazynowe, czy drabiny jezdne. Gięcie rur pozwala na dowolne kształtowanie aluminium, dlatego wiele aluminiowych wyrobów powstaje na podstawie indywidualnych projektów.

Jak uzyskać wysoką precyzję gięcia aluminiowych rur?

Współcześnie, coraz więcej firm, zajmujących się obróbką stali i aluminium, korzysta z nowoczesnych giętarek CNC. Innowacyjna technologia CNC pozwala zwiększyć efektywność produkcji wyrobów z giętych rur aluminiowych, dzięki zapewnieniu wysokiej precyzji gięcia oraz możliwości wytwarzania tą metodą dowolnej ilości identycznych produktów lub półproduktów. Giętarki CNC wykorzystywane są zazwyczaj w masowej produkcji, która dzięki zaawansowanym maszynom, przebiega sprawnie, a jednocześnie umożliwia uzyskanie wysokiej jakości wyrobów.

Inne wpisy

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nadal korzystasz ze strony, zgadzasz się na jej użycie.